Promocja tomu jubileuszowego pt. „Światy poetyckie Tadeusza Kijonki”

Okładka książki pt. "Światy poetyckie Tafeusza Kijonki"

17 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w auli im. Zbigniewa Jerzego Nowaka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się promocja tomu jubileuszowego pt. „Światy poetyckie Tadeusza Kijonki”, ukazującego się w 80. rocznicę urodzin poety.

Autorzy tomu – poloniści z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej – pochylili się w nim nad sześćdziesięcioletnim dorobkiem poetyckim autora „Rzeźby w czarnym drzewie”, opisując m.in. jego formy poematowe, sonetowe, topikę marynistyczną, problematykę religijną i metafizyczną.  Spotkanie poprowadzą redaktorzy tomu – prof. zw. dr hab. Marian Kisiel oraz dr Tadeusz Sierny.