Projekt pt. „Teatr w nauczaniu języka chorwackiego”

Studenci kroatystyki na Wydziale Filologicznym UŚ mają możliwość uczestniczenia w niezwykłym projekcie dydaktycznym „Teatr w nauczaniu języka chorwackiego” – warsztatach teatralnych będących częścią zajęć z praktycznej nauki języka chorwackiego.

Nad realizacją przedsięwzięcia, które ma na celu zmotywowanie studentów do nauki języka chorwackiego oraz rozwijanie ich kompetencji językowych, komunikacyjnych, kulturoznawczych i społecznych, czuwają także wykładowcy Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Osijeku: scenarzystka, dramatopisarka, laureatka prestiżowych nagród i autorka pierwszej chorwackiej telenoweli doc. art. Marijana Nola i reżyser doc. art. Jasmin Novljaković.

Projekt, w którym udział biorą wszyscy studenci kroatystyki (bez względu na ich poziom znajomości języka chorwackiego), opiera się na tekście dramatu Marijany Noli zatytułowanym „Šaputanja vjetru” („Cicha rozmowa z wiatrem”), który został stworzony przez chorwacką autorkę specjalnie na jego potrzeby. Jest on dostosowany do nauczania języka chorwackiego na wszystkich poziomach (od A1 do B2).

Premiera przedstawienia odbędzie się w czwartek 1 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 w sali 4.63 Centrum Naukowo-Dydaktycznego Instytutów Neofilologicznych Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5).

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.