Projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży „Start Now”

Od 22 do 24 kwietnia 2015 r. na Wydziale Teologicznym UŚ realizowany będzie projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży „Start Now. Dialog, pokój, jedność … zaczyna się ode mnie”. Podczas trzydniowych warsztatów prowadzonych pod kierunkiem międzynarodowej grupy artystycznej performance Gen Verde, młodzież z całej Polski przygotowywać będzie się do koncertu „Start Now”, który odbędzie się 26 kwietnia 2015 r. o godz. 20.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wykonawcami koncertu będą grupa Gen Verde i uczestnicząca w warsztatach młodzież.

Projekt wpisuje się w obchody 150. rocznicy nadania Katowicom praw miejskich. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Katowice poprzez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i Urząd Miasta Katowice. Partnerami projektu są: Uniwersytet Śląski – Wydział Teologiczny, Archidiecezja Katowicka, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach, Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny w Sosnowcu, Ruch Focolari w Polsce, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Katowicach, Centrum Kultury i Dialogu Doha w Katowicach.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.archidiecezja.katowice.pl oraz www.facebook.com/startnowkatowice.