Prof. Wiesław Banyś uczestnikiem Spotkań Campus France w Paryżu

24 listopada 2014 r. w Paryżu rozpoczną się trzydniowe Spotkania Campus France (Les Rencontres Campus France), w których udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Corocznie organizowane wydarzenie będzie okazją do wymiany poglądów na temat międzynarodowej mobilności studentów. W Spotkaniach Campus France udział weźmie blisko 50 przedstawicieli Agencji Campus France z całego świata oraz 130 reprezentantów francuskich szkół wyższych. W programie wydarzenia znajduje się m.in. konferencja pt. „Atrakcyjność Francji w Azji”.

Podczas wizyty w Paryżu prof. Wiesława Banysia podejmie również prof. Jean-Pierre Finanse z Uniwersytetu w Lotaryngii, Honorowy Prezydent Uniwersytetu Henryka Poincaré w Nancy, przedstawiciel Konferencji Prezydentów Uniwersytetów Francuskich (CPU) oraz Francuskiego Instytutu Badań Naukowych na rzecz Rozwoju (IRD). Spotkanie będzie okazją do rozmów na temat podejmowania studiów we Francji przez studentów z Polski oraz pogłębienia współpracy pomiędzy KRASP, CPU i IRD.

Szczegółowe informacje na temat Spotkań Campus France dostępne są na stronie: http://rencontres.campusfrance.org.