Prof. Rafał Molencki członkiem Komisji Ewaluacji Nauki

26.02.2019 - 10:52 aktualizacja 26.02.2019 - 10:52
Redakcja: admin

Przeprowadzanie ewaluacji jakości działalności naukowej, przygotowanie projektów wykazów monografii, czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, a także ewaluacja jakości kształcenia w szkole doktorskiej, to tylko niektóre z zadań powierzonych przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Komisji Ewaluacji Nauki (KEN).

W skład nowo utworzonej komisji powołanie otrzymał prof. zw. dr hab. Rafał Molencki z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, kierownik Zakładu Historii Języka Angielskiego i dziekan wydziału w latach 2008–2016. Prof. Rafał Molencki jest anglistą, językoznawcą historycznym zajmującym się badaniami składni i semantyki angielszczyzny średniowiecznej, redaktorem naczelnym „Linguistica Silesiana”, autorem trzech monografii „Complementation in Old English”, „A History of English Counterfactuals”, „Causal Conjunctions in Mediaeval English. A Corpus-Based Study of Grammaticalization”, a także ponad pięćdziesięciu artykułów publikowanych w tomach zbiorowych i prestiżowych czasopismach.

Komisja, złożona z przedstawicieli poszczególnych dziedzin oraz osób z doświadczeniem w zakresie polityki naukowej, zajmować będzie się m.in. przedstawianiem ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji, sporządzaniem analiz w zakresie ewaluacji jakości działalności naukowej i jakości kształcenia w szkołach doktorskich oraz współpracą z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się ewaluacją jakości działalności naukowej.

Pierwszą swoją kadencję KEN rozpocznie 1 marca 2019 roku.