Prof. Nixon gościem Uniwersytetu Śląskiego

21 stycznia 2013 r. do Polski przylatuje prof. Jude Nixon, dziekan Sciences and Arts Faculty w Salem State University w stanie Massachusetts. Gościa podejmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Następnie profesor gościć będzie w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ w Sosnowcu. Celem wizyty jest nawiązanie współpracy w zakresie badań naukowych oraz mobilności studentów i pracowników. Profesor wygłosi również wykład pt. „History's Bad Girls: Hopkins's 'St Thecla' and Monastic Transvestism”, który odbędzie się o godz. 13.15 w sali 1.46 Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ.

Prof. Nixon jest filologiem i literaturoznawcą. Zanim został dziekanem w SSU, był dyrektorem Honors College na Uniwersytecie Michigan. Ostatnia wizyta prof. Nixona w Polsce miała miejsce w 2009 roku, podczas konferencji naukowej organizowanej przez Zakład Kultury i Literatury Brytyjskiej Uniwersytetu Śląskiego.

foto Julia Agnieszka Szymala