facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Prof. Miro Haček z gościnnym wykładem na Wydziale Nauk Społecznych

Logo Wydziału Nauk Społecznych

W czwartek 19 stycznia 2017 roku o godz. 12.45 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) prof. Miro Haček reprezentujący Department of Political Science at the Faculty of Social Sciences (Uniwersytet Lublański, Słowenia) wygłosi gościnny wykład. Wystąpienie pt. „Political and Economic Consolidation of Former Yugoslav Republics” będzie dotyczyło historycznego i politycznego podłoża rozpadu Jugosławii oraz obecnej sytuacji politycznej republik powstałych w wyniku tego procesu.

Słoweński naukowiec, pełniący funkcję wiceprezydenta Central European Political Science Association, przyjechał na zaproszenie zastępcy dyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Agnieszki Turskiej-Kawy. Wizyta odbędzie się w ramach projektu badawczego prowadzonego przez naukowców Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Lublańskiego oraz Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.