Prof. Milton D. Hakel gościem Uniwersytetu Śląskiego

Na zaproszenie dyrektor Szkoły Zarządzania UŚ prof. dr hab. Barbary Kożusznik 2 lipca 2013 r. Uniwersytet Śląski odwiedzi prof. Milton D. Hakel z Bowling Green State University. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce.

O godz. 11.00 prof. Milton D. Hakel, wraz z żoną oraz prof. Barbarą Kożusznik, spotka się z JM Rektorem UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesławem Banysiem. Następnie weźmie udział w seminarium dla pracowników Katedry Psychologii Pracy i Organizacji oraz Szkoły Zarządzania UŚ. Po południu zwiedzi Nikiszowiec, gdzie spotka się z przedstawicielami stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Profesor Milton D. Hakel związany jest z Bowling Green State University. Jest prezydentem Alliance for Organizational Psychology, światowej federacji stowarzyszeń działających w zakresie psychologii pracy i organizacji oraz psychologii przemysłowej, sekretarzem generalnym International Association of Applied Psychology oraz szefem Fundacji Society for Industrial and Organizational Psychology. Profesor Hakel przez wiele lat był redaktorem i wydawcą „Personnel Psychology”, jednego z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych z dziedziny psychologii.

Jest autorem 58 publikacji naukowych, licznych esejów i redaktorem pięciu książek, m.in.: „Beyond Multiple Choice: Evaluating Alternatives To Traditional Testing for Selection” oraz „Applying the Science of Learning to University Teaching and Beyond: New Directions for Teaching and Learning”.