Prof. Marek Biesiada laureatem nagrody naukowej Polskiego Towarzystwa Fizycznego

23.11.2018 - 15:51 aktualizacja 23.11.2018 - 15:51
Redakcja: admin

Polskie Towarzystwo Fizyczne honoruje wybitne i twórcze prace naukowe polskich badaczy z zakresu fizyki Nagrodą Naukową im. Wojciecha Rubinowicza. Wyróżnienie przyznawane jest za artykuł lub serię artykułów opublikowanych w okresie pięciu lat poprzedzających rok złożenia wniosku.

Tegorocznym laureatem został prof. dr hab. Marek Biesiada z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Nagroda została przyzna za nowatorskie badania dotyczące soczewek grawitacyjnych i zwartych radioźródeł jako nowych narzędzi kosmologii i fizyki fundamentalnej.

Lista tegorocznych laureatów nagród Polskiego Towarzystwa Fizycznego dostępna jest na stronie: www.ptf.net.pl.

Zdjęcie: prof. dr hab. Marek Biesiada z Zakładu Astrofizyki i Kosmologii UŚ
fot. Agnieszka Sikora