Prof. Jose Maria Peiro gościem Uniwersytetu Śląskiego

Od 20 do 24 września 2011 r. na Uniwersytecie Śląskim przebywał będzie prof. Jose Maria Peiro, psycholog pracy i organizacji, dyrektor Research Institute of Human Resources Psychology, Organizational Development and Quality of Working life (IDOCAL) na Uniwersytecie Walencji. Prof. Jose M. Peiro jest także prezydentem-elektem International Association of Applied Psychology (IAAP). W Society for Industrial and Organizational Psychology (SIOP), podobnie jak w European Academy of Occupational Health (EAOH) pełni rolę fellow member, jest koordynatorem programu Erasmus Mundus Master Program of Work, Organization and Personnel Psychology, prowadzonego przez konsorcjum złożone z siedmiu uniwersytetów.

22 września o godz. 10.00 prof. Jose Maria Peiro będzie gościem JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia. Później, o godz. 11.00 w sali 29 prof. Peiro spotka się z pracownikami Katedry Psychologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego. Natomiast w sobotę, 24 września 2011 r., o godz. 9.00 –  wygłosi wykład pt. „Organizational Analysis and Change from the AMIGO model (Analysis, Management and Intervention Guidelines for Organizations)” w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego (s. 109).