Prof. Jens Herlth gościem Wydziału Filologicznego

logo Wydziału Filologicznego UŚ

Od 14 do 16 marca 2017 roku gościem Wydziału Filologicznego będzie prof. Jens Herlth z Uniwersytetu we Fryburgu – literaturoznawca zajmujący się historią polskiej i rosyjskiej literatury nowoczesnej. Jego artykuły publikowane były na łamach najważniejszych periodyków branżowych (także polskich). Pisał m.in. o twórczości Stanisława Brzozowskiego, Czesława Miłosza, Fiodora Dostojewskiego, Josipa Brodskiego, katastrofizmie dwudziestolecia międzywojennego.

• 14 marca – Wydział Filologiczny w Katowicach:

godz. od 15.00–16.30 w sali Rady Wydziału dedykowany przede wszystkim doktorantom wykład pt. „The Cult of Will and Power: Did Brzozowski Inspire Ukrainian Nationalism”,

• 15 marca – Wydział Filologiczny w Katowicach:

godz. 11.30–13.00 w sali nr 402 ćwiczenia dla studentów II roku filologii polskiej I stopnia pt. „Pojęcie barbarzyństwa/barbarzyńscy w twórczości Z. Krasińskiego”,

godz. 13.15–14.45 w sali Rady Wydziału wykład otwarty pt. „Między poetyką a polityką: teoria powieści Stanisława Brzozowskiego”,

• 16 marca – Wydział Filologiczny w Sosnowcu:

godz. 11.30–13.00 w sali nr 1.50 dedykowane przede wszystkim studentom rusycystyki oraz ISM warsztaty pt. „Czy socjalizm może mieć duszę? »Dżan« Andrieja Płatonowa”.

Wizyta prof. Jensa Herltha została zorganizowana w ramach programu Erasmus Swiss Mobility.