Prof. Janusz Janeczek członkiem Rady Narodowego Kongresu Nauki

04.07.2017 - 16:24 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin wręczył w czwartek 29 czerwca 2017 roku nominacje do Rady Narodowego Kongresu Nauki. W skład Rady weszło sześciu nowych przedstawicieli świata nauki, nominację odebrał między innymi prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek z Uniwersytetu Śląskiego – przewodniczący Rady Narodowego Centrum Nauki, specjalista w dziedzinie geologicznych aspektów składowania odpadów promieniotwórczych, mineralogii pyłów atmosferycznych i pegmatytów, kierownik Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrografii Uniwersytetu Śląskiego, rektor uczelni w latach 2002−2008, a w kadencji 2005–2008 wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Rada Narodowego Kongresu Nauki została powołana we wrześniu 2016 roku, jej członkiem został wówczas prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016, członek zarządu European University Association. Funkcję przewodniczącego objął prof. dr hab. Jarosław Górniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rada, której zadaniem jest wypracowanie propozycji zmian do ustawy reformującej szkolnictwo wyższe, liczy obecnie 58 przedstawicieli świata nauki.

Moment wręczenia nominacji prof. Januszowi Janeczkowi

Fot. materiały prasowe Narodowego Kongresu Nauki