Prof. Halina Widła laureatką FIPLV International Award

08.09.2017 - 17:02 aktualizacja 08.09.2017 - 17:02
Redakcja: admin

Prof. zw. dr hab. Halina Widła została wyróżniona prestiżową nagrodą FIPLV International Award, jednogłośnie przyznaną przez World Council oraz FIPLV Executive Committee za znaczące osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne w zakresie nauczania/uczenia się języków obcych.

Prof. zw. dr hab. Halina Widła jest kierownikiem Zakładu Glottodydaktyki i Kształcenia na Odległość w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, autorką licznych publikacji naukowych z zakresu językoznawstwa i językoznawstwa stosowanego (zwłaszcza glottodydaktyki). Jest również inicjatorką i organizatorką konferencji naukowych poruszających wielorakie aspekty współczesnych teorii i praktyk nauczania języków obcych. Od wielu lat prowadzi ponadto działania mające na celu promocję języków i kultur romańskich w regionie, aktywnie współpracując zarówno ze środowiskiem szkolnym, jak i z przedstawicielami ambasad, a także innych międzynarodowych instytucji gospodarczych oraz oświatowo-kulturowych.

Prof. zw. dr hab. Halina Widła jest członkinią wielu krajowych i międzynarodowych towarzystw oraz organizacji naukowych. Współpracuje między innymi z Polskim Towarzystwem Romanistów Polskich (PLEJADA), ze Stowarzyszeniem E-learningu Akademickiego (SEA), z Polskim Towarzystwem Lingwistyki Stosowanej (PTLS), z międzynarodowym stowarzyszeniem Association des Chercheurs et Enseignants Didacticiens des Langues Étrangères (ACEDLE) czy też z Association Éducation et Diversité Linguistique et Culturelle (EDiLiC). Do roku 2016 była członkinią Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego (PTN), gdzie od 2004 roku pełniła funkcję wiceprzewodniczącej, a w kolejnych dwóch kadencjach przewodniczącej. Prof. zw. dr hab. Halina Widła pełniła także przez cztery kadencje zaszczytną funkcję sekretarza generalnego FIPLV Western/Central European Region pod auspicjami FIPLV-Europe.

Szczegółowe informacje na temat stowarzyszenia FIPLV (Fédération Internationale des Professeurs de Langues Vivantes) oraz nagrody FIPLV International Award dostępne są na stronie: https://fiplv.com.