Prof. dr hab. Dariusz Rott profesorem wizytującym w Uniwersytecie Sofijskim

02.08.2018 - 16:18 aktualizacja 02.08.2018 - 16:18
Redakcja: admin

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Zakładu Historii Literatury Średniowiecza i Renesansu Wydziału Filologicznego UŚ decyzją Rady Wydziału Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Sofijskiego św. Klimenta Ochrydzkiego (Bułgaria) poprowadzi jako profesor wizytujący w Katedrze Literatur Słowiańskich Uniwersytetu Sofijskiego cykl wykładów z historii literatury średniowiecza i renesansu dla studentów i doktorantów w roku akademickim 2018/2019. Ponadto 4 grudnia 2018 roku w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Instytutu Polskiego w Sofii zaprezentuje nagrodzoną Paszportem „Polityki” książkę Ziemowita Szczerka pt. „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”.

Prof. dr hab. Dariusz Rott od kilka lat współpracuje z bułgarskimi uczelniami: w 2016 roku wygłosił prelekcję w Płowdiwskim Uniwersytecie „Paisii Chilendarski”, a w kwietniu 2018 roku uczestniczył w XIV Międzynarodowym Kongresie Slawistycznym w Sofii.