Prof. Dariusz Rott członkiem Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasoznawczego

22.10.2018 - 11:28 aktualizacja 22.10.2018 - 11:28
Redakcja: admin

18 października 2018 roku w Łomży obradowało Walne Zgromadzenie Członków Ogólnopolskiego Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego. Podczas posiedzenia wybrano prof. dr. hab. Dariusza Rotta z Wydziału Filologicznego UŚ członkiem zarządu Stowarzyszenia na kadencję 2019–2024.

Stowarzyszenie, które powstało jesienią 1981 roku, zrzesza kilkuset członków, głównie dziennikarzy, naukowców, działaczy kulturalnych i oświatowych. Organizuje pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prestiżowy ogólnopolski Konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera oraz konkursy pamiętnikarskie dla Polaków w kraju i za granicą. Przy Stowarzyszeniu działa Oficyna Wydawnicza, Czytelnia Prasy Dawnej, gromadzona jest kolekcja muzealna. Stowarzyszenie prowadzi policealne szkoły farmaceutyczne w wielu miastach Polski.