Prof. Dariusz Pawelec odkrywcą „Samej niewinności” Witolda Wirpszy

02.11.2017 - 16:45 aktualizacja 02.11.2017 - 16:45
Redakcja: admin

Maszynopis „Samej niewinności” – dotąd niepublikowanej, ukończonej w 1975 roku przez Witolda Wirpszę powieści – odnalazł prof. dr hab. Dariusz Pawelec w Bibliotece Muzeum Polskiego w Rapperswilu w Szwajcarii, a następnie opracował, opatrzył posłowiem i przygotował utwór do druku.

Prof. Dariusz Pawelec jest autorem monografii pt. „Wirpsza wielokrotnie” (2013) oraz edycji innych książek pisarza: „Sonata i inne wiersze do roku 1956” (2014), „Listy z oflagu” (2015), „Varia. Eseje. Prozy” (2016). Edycja „Samej niewinności” została wydana z pozyskanych w konkursie środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego.

Nieznana dotąd powieść Witolda Wirpszy zostanie zaprezentowana premierowo w Instytucie Mikołowskim podczas spotkania, które odbędzie się 10 listopada 2017 r. o godz. 18.00. Rozmowę z dyrektorem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej prof. dr. hab. Dariuszem Pawelcem poprowadzi dr hab. Adam Poprawa z Uniwersytetu Wrocławskiego.