facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Prof. Andrzej Ślebarski i dr Antoni Winiarski uhonorowani medalami „Pro Christi Regno”

W niedzielę 26 listopada 2017 roku o godz. 12.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się uroczyste wręczenie medali „Pro Christi Regno”, którymi JE Arcybiskup dr Wiktor Skworc, metropolita katowicki uhonoruje szczególnie zasłużonych diecezjan oraz instytucje działające na rzecz ukazywania oraz promowania tożsamości chrześcijańskiej regionu śląskiego i kraju.

W tym roku w gronie wyróżnionych osób znaleźli się prof. zw. dr hab. Andrzej Ślebarski i emerytowany pracownik Uniwersytetu Śląskiego dr Antoni Winiarski.

Medal „Pro Christi Regno” został ustanowiony w 2015 roku dla upamiętnienia roku obchodów 90. rocznicy powstania diecezji katowickiej.