Prof. Andrzej Kowalczyk uczestnikiem misji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych

Przedstawiciele śląskiego środowiska biznesowego i naukowego udadzą się z misją gospodarczą do Stanów Zjednoczonych. Program pobytu obejmuje wizytę i promocję regionu w stanie Nevada oraz Dolinie Krzemowej. Wyjazd trwający od 18 do 25 czerwca 2016 roku ma się przyczynić do nawiązania współpracy pomiędzy miastem Las Vegas i miastem Katowice. Jego celem jest zaprezentowanie potencjału województwa śląskiego, promocja regionu oraz zacieśnienie dotychczasowych i nawiązanie nowych kontaktów naukowych i gospodarczych.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego z misją do USA uda się rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką. W skład delegacji wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, miast Katowic i Chorzowa, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz przedsiębiorcy z regionu.

W programie wizyty przewidziano między innymi spotkania z przedstawicielami amerykańskiego środowiska biznesowego, reprezentantami samorządu i instytucji, a także amerykańskich uczelni i instytutów badawczych, między innymi: University of Nevada Las Vegas (UNLV), University Nevada-Reno (UNR) i Desert Research Institute (DRI).

Wyjazd zorganizowany został przez Regionalną Izbę Gospodarczą, współorganizatorami są Biuro Gubernatora Stanu Nevada, Polsko-Amerykańska Izba Gospodarcza w Nevadzie oraz Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (US-Polish Trade Council) z Doliny Krzemowej.