Prof. Andrzej Kowalczyk uczestnikiem konferencji w ramach projektu „DoktoRIS…”

28 czerwca 2012 r. o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja inaugurująca przyznanie wsparcia stypendialnego w ramach projektu „DoktoRIS – Program stypendialny na rzecz innowacyjnego Śląska”. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, który przedstawi referat pt. „Wsparcie stypendialne dla doktorantów jako instrument wspierania nauki i rozwoju gospodarki regionu”.

Spotkanie będzie okazją do omówienia założeń projektu, zostanie również przeprowadzone szkolenie dotyczące wdrożeń w komercjalizacji badań naukowych oraz zarządzania własnością intelektualną.

Projekt „DoktoRIS – Program stypendialny na rzecz innowacyjnego Śląska” współfinansowany jest ze środków Unii europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „DoktoRIS - szansą na rozwój województwa”. (29.06.2012).