Prof. Aaron Ben-Ze’ev z gościnnym wykładem w Instytucie Filozofii

15 października 2013 r. o godz. 13.00 w sali sympozjalnej III na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się wykład otwarty pt. „Who is the perfect partner? On romantic profundity and functional harmony”, który wygłosi prof. Aaron Ben-Ze’ev z Uniwersytetu w Hajfie (Izrael).

Prof. Aaron Ben-Ze’ev powszechnie uważany jest za jednego z najważniejszych w świecie badaczy w zakresie filozofii psychologii, a zwłaszcza filozofii emocji. Jest autorem kilkuset artykułów naukowych oraz wielu monografii publikowanych przez najlepsze światowe wydawnictwa.

Jego wizyta w Uniwersytecie Śląskim związana jest z pełnieniem funkcji profesora wizytującego w Instytucie Filozofii w bieżącym roku akademickim. Od 14 do 18 października i od 25 do 28 listopada 2013 r. prof. Ben-Ze’ev poprowadzi zajęcia dla studentów kierunków filozofia oraz doradztwo filozoficzne i coaching.

Więcej informacji udziela dr Piotr Machura: piotr.machura@us.edu.pl.