Produkcje WRiTV w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 44. FPFF

logo Wydziału Radia i Telewizji UŚ

11 lipca 2019 roku ogłoszone zostały wyniki selekcji do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbywać się będzie od 16 do 21 września 2019 roku w Gdyni. To jedno z najstarszych wydarzeń filmowych w Europie, mające na celu promowanie polskiej kinematografii.

Wśród 27 filmów zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu znalazło się 6 produkcji Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

• „Bajka na niespokojny sen” – reż. Nawojka Wierzbowska, zdj. Robert Lis, kier. prod. Natalia Włodarczyk,
  • „Fikołek” – reż. Milena Dutkowska, zdj. Piotr Pawlus, kier. prod. Anna Stando i Anna Jaskólska,
  • „Miłość” – reż. Michał Ciechomski, zdj. Mateusz Mirocha, kier. prod. Marysia Puch i Matylda Jastrząb,
  • „Nie moja bajka” – reż. Zuzanna Karpińska, zdj. Paweł Grabarek, kier. prod. Dorota Woropaj,
  • „Restart” – reż. Julian Tałandziewicz, zdj. Maciek Kwaśniewski, kier. prod. Gosia Turek,
  • „Skóra” – reż. Mateusz Znaniecki, zdj. Kamil Małecki, kier. prod. Filip Pawlak i Maria Magdalena Jeziorowska.

Pełna lista zakwalifikowanych filmów krótkometrażowych i ich opisy znajdują się na stronie: festiwalgdynia.pl.