Prezentacja systemu STATISTICA Data Miner

Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Statsoft Polska zapraszają na spotkanie STATISTICA Data Miner - Zastosowanie nowoczesnych narzędzi data mining w badaniach naukowych, jakie firma StatSoft organizuje specjalnie dla pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Prezentacja odbędzie się 6 maja br. (środa) w godzinach 13.00-16.00 w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska przy ul. Bankowej 9 w Katowicach.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną:

• podstawowe idee data mining;
  • środowisko STATISTICA Data Miner;
  • wybrane metody i przykłady analiz w systemie STATISTICA Data Miner.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na stronie internetowej (www.statsoft.pl/usl/form.html).

Celem prezentacji jest zapoznanie pracowników Uniwersytetu Śląskiego z możliwościami systemu STATISTICA Data Miner, pokazanie przykładowych zastosowań oraz wskazanie dodatkowych możliwości analizy danych, jakich nie może dać klasyczna statystyka.

Informujemy, że Uniwersytet Śląski w Katowicach korzysta ze specjalnej ogólnouczelnianej licencji akademickiej typu Site License na programy STATISTICA. W ramach tej licencji wszyscy pracownicy i studenci uczelni mają nieograniczony dostęp do nowoczesnych i zaawansowanych narzędzi statystycznej analizy danych i mogą je wykorzystywać zarówno na uczelni, jak i na komputerach domowych. Narzędzia te są dostępne w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. Zasady dystrybucji programu umieszczono pod adresem: http://usnet.us.edu.pl/

Każdy pracownik i student Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach może korzystać z zestawu oprogramowania:

• STATISTICA 8,
  • STATISTICA Karty Kontrolne,
  • STATISTICA Analiza Procesu,
  • STATISTICA Planowanie Doświadczeń.

Więcej szczegółów na temat prezentacji i licencji można uzyskać w biurze StatSoft Polska (tel. 012 428 43 00, kom. 601 41 41 51, faks 012 428 43 01, info@statsoft.pl, e.mateja@statsoft.pl).