Prezentacja „Strategii rozwoju szkolnictwa wyższego 2010-2020 – projekt środowiskowy” w Uniwersytecie Śląskim

W poniedziałek 1 marca 2010 roku na zaproszenie Przewodniczącej Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich prof. dr hab. n. med. Ewy Małeckiej-Tendery i JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia w Uniwersytecie Śląskim będzie gościł Prezes Zarządu Fundacji Rektorów Polskich prof. dr hab. Jerzy Woźnicki, który przedstawi „Strategię rozwoju szkolnictwa wyższego 2010–2020 – projekt środowiskowy”.

Od godz. 10.15 na stronie Uniwersytetu Śląskiego będzie odbywać się czat dotyczący „Strategii rozwoju szkolnictwa wyższego 2010-2020 – projekt środowiskowy”. Pytania zadawane przez internautów zostaną przedstawione podczas odbywającego się w Katowicach spotkania, które poświęcone będzie założeniom tej strategii.

Odpowiedzi zostaną udzielone podczas transmisji internetowej, którą można śledzić na specjalnej stronie internetowej. W celu poprawnego odtworzenia transmisji konieczne jest zainstalowanie programu RealPlayer (zalecane dla systemów Windows XP) lub VLC. Początek transmisji o godzinie 10.00.

Projekt został przygotowany przez konsorcjum: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, Fundacja Rektorów Polskich, Konferencja Rektorów Zawodowych Szkół Polskich i jest dostępny na stronie KRASP oraz Fundacji Rektorów Polskich.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w auli Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego i będzie transmitowane online na stronie Uniwersytetu Śląskiego.
Wszyscy zainteresowani tematyką będą mogli włączyć się w dyskusję o przyszłości uczelni w Polsce za pośrednictwem specjalnie utworzonego czatu.

Do piątku 26 lutego 2010 r. można także przesyłać na adres: rektor@us.edu.pl pytania, które zostaną przedstawione podczas spotkania. Odpowiedzi udzieli profesor Jerzy Woźnicki bezpośrednio po przedstawieniu projektu „Strategia rozwoju szkolnictwa wyższego 2010–2020 – projekt środowiskowy”.

O godz. 9.30 w sali 29 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się konferencja prasowa poświęcona projektowi.

Na łamach „Gazety Wyborczej” został opublikowany artykuł pt: „Czatuj z rektorami”.

Na łamach „Dziennika Zachodniego” został opublikowany artykuł pt: „Dziś w Katowicach debata o wyższych uczelniach

O odbywającej się na Uniwersytecie Śląskim debacie i prezentacji pisał „Polska Dziennik Zachodni” (Ola Szatan: „Płacenie za studia nie wzbudza już większych emocji”) .

Rozmowa redaktora Marka Czyża z JM Rektorem Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesławem Banysiem. Materiał TVS pt. „Płatne studia?".

Na łamach „Gazety Wyborczej” został opublikowany artykuł pt: „Koniec studiowania za darmo?” pdf