Prelekcja pt. „Konflikt w Syrii w kontekście starcia na Bliskim Wschodzie”

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego organizuje prelekcję pt. „Konflikt w Syrii w kontekście starcia na Bliskim Wschodzie”. Spotkanie ma na celu nie tylko przybliżenie uczestnikom tematyki konfliktów bliskowschodnich, ale jest również formą wsparcia studentki Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego – Dalal Younes, która w lipcu 2011 roku była zmuszona uciekać przed konfliktem do Polski.

W ramach spotkania, które odbędzie się 17 stycznia 2013 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych zaplanowało debatę. Prelekcję uświetni także wystąpienie dr. Adama Krawczyka, specjalisty w tematyce terroryzmu i konfliktów na Bliskim Wschodzie. Na zakończenie spotkania wystąpi Dalal Younes, która opowie o własnych przeżyciach związanych z wojną.

Pomagamy naszej studentce z Syrii

plajat