Pracownicy Wydziału Filologicznego uczestnikami International Medieval Congress

07.07.2017 - 16:11 aktualizacja 07.07.2017 - 16:11
Redakcja: admin

Prof. dr hab. Rafał Molencki i prof. dr hab. Dariusz Rott z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego uczestniczyli w Międzynarodowym Kongresie Mediewistycznym (IMC), którego organizatorem od 1994 roku jest Uniwersytet Leeds.

Prof. Rafał Molencki wygłosił referat na temat „Why Did People Oust Folk and Lede?”, natomiast prelekcja prof. Dariusza Rotta została zatytułowana. „»Sed quia regio Polonorum ab itineribus peregrinorum est remota«. Strategies of the Social Communication in East and Central Europe in the Early 12th Century”.

W tegorocznym kongresie, trwającym od 3 do 6 lipca 2017 roku, wzięło udział ponad 2100 badaczy średniowiecza z Argentyny, Australii, Austrii, Białorusi, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanady, Łotwy, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Sudanu, Szwajcarii, Szwecji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. IMC jest największym w Europie interdyscyplinarnym kongresem poświęconym średniowieczu.