Pracownicy UŚ laureatami konkursów Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

11.02.2016 - 17:03 aktualizacja 11.02.2016 - 17:03
Redakcja: admin

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursów w ramach dwóch modułów „Rozwój” i „Umiędzynarodowienie” Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Moduł „Rozwój” skierowany był do naukowców prowadzących badania interdyscyplinarne, łączące badania humanistyczne z twórczością artystyczną. Finansowane projekty musiały między innymi wykraczać poza jedną dziedzinę nauki i zawierać propozycje wykorzystania nowych narzędzi teoretycznych. Wśród laureatów konkursu znaleźli się pracownicy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego: dr hab. Aleksandra Niewiara, prof. dr hab. Jolanta Tambor, dr hab. prof. UŚ Aleksandra Kunce.

Moduł „Umiędzynarodowienie” daje możliwość przetłumaczenia i opublikowania najwybitniejszych polskich monografii. Naukowcy mogli zgłaszać zarówno tłumaczenia nowości, jak i pozycji klasycznych w polskiej humanistyce. Wśród laureatów konkursu znaleźli się pracownicy Uniwersytetu Śląskiego: prof. zw. dr hab. Adam Dziadek i dr hab. Beata Nowacka z Wydziału Filologicznego, dr hab. Dorota Sieroń-Galusek z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, prof. zw. dr hab. Andrzej Noras z Wydziału Nauk Społecznych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie MNiSW.