Powitanie wiosny na Uniwersytecie Śląskim

19 marca 2015 r. na Uniwersytecie Śląskim obchodzone będzie święto wiosny „Nauryz”. W wydarzeniu udział wezmą między innymi śląscy licealiści i studenci z Kazachstanu, Tadżykistanu i Kirgistanu, którzy uczą się języka polskiego w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz studiują na kierunku międzynarodowe studia polskie.

Święto wiosny „Nauryz” jest hucznie i radośnie obchodzone w wielu krajach, z czym związane są bogate zwyczaje. Obchody tego święta stały się już tradycją dla wszystkich studentów SJiKP oraz słuchaczy Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich. W tym roku w programie przewidziano występy artystyczne oraz degustację specjałów przygotowanych na tę okazję.

Spotkanie odbędzie się o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1, V piętro).