"Postępowanie logopedyczne w perspektywie tradycji i nowoczesności"

W ramach Logopedycznych dni na UŚ 6 marca 2009 r. (piątek) Podyplomowe Studia Logopedii oraz Śląski Oddział PTL organizują I Międzynarodową Naukową Konferencję Logopedyczną Postępowanie logopedyczne w perspektywie tradycji i nowoczesności, która odbędzie się w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 1).

Konferencja będzie poświęcona refleksji i dyskusji nad następującymi zagadnieniami:

• teoretyczne podstawy oraz sposoby stosowania diagnozy (w tym diagnozy różnicowej) i terapii wykorzystywanych przez logopedów praktyków,
  • tradycja i/czy nowoczesność w postępowaniu logopedycznym,
  • ukazanie i ocena narzędzi diagnostycznych służących w postępowaniu logopedycznym,
  • konieczność współdziałania różnych dyscyplin naukowych dla potrzeb doskonalenia postępowania logopedycznego.