Posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Nauki na Uniwersytecie Śląskim

Zdjęcie: rektorat UŚ

W piątek 25 listopada 2016 roku rozpoczną się trzydniowe obrady Uniwersyteckiej Komisji Nauki (UKN). Przedstawicieli ponad dwudziestu polskich uczelni gościć będzie Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Posiedzenie UKN na Uniwersytecie Śląskim będzie dwunastym spotkaniem w piątej kadencji Komisji. Poprowadzi je prof. dr hab. Stanisław Kistryn – prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący UKN, gospodarzem będzie JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. W konferencji udział wezmą również prorektorzy Uniwersytetu Śląskiego.

Głównym przedmiotem obrad będą aktualne problemy, a także rozwój nauki w Polsce. Uczestnicy posiedzenia rozmawiać będą m.in. na temat projektu założeń nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym oraz o projekcie nowego algorytmu podziału dotacji dla szkół wyższych.