facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Nauki

Długopis w ręce

W piątek 20 stycznia 2017 roku w Warszawie odbędzie się posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Nauki, w którym udział weźmie prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras. Będzie to pierwsze posiedzenie UKN w szóstej kadencji.

Podczas obrad poruszona zostanie kwestia finansowania nauki i szkolnictwa wyższego w 2017 roku, temat ten omówi dr hab. Teresa Czerwińska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przedstawione zostanie wstępne sprawozdanie dotyczące roli uniwersytetów klasycznych, natomiast zagadnienie kategoryzacji jednostek naukowych w bieżącym roku kalendarzowym omówi prof. Maciej Zabel – przewodniczący Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych. Projekt założeń do ustawy o szkolnictwie wyższym przedstawią prof. Marek Kwiek – dyrektor Centrum Studiów nad Polityką Publiczną UAM oraz dr hab. Dominik Antonowicz – pełnomocnik rektora UMK ds. organizacji i ewaluacji badań naukowych.

Gospodarzem posiedzenia będzie Uniwersytet Warszawski.