Posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji Finansowej KRUP

Logo Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP)

Prorektor ds. finansów i rozwoju dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski weźmie udział w posiedzeniu Uniwersyteckiej Komisji Finansowej KRUP, które będzie się odbywać od 27 do 29 października 2016 roku w Zielonej Górze. Głównym tematem obrad będzie projekt nowego algorytmu podziału dotacji podstawowej oraz wypracowanie wspólnego stanowiska w tej sprawie. Uczestnicy posiedzenia omawiać będą kwestie związane z rekrutacją, a także ze wsparciem uniwersytetów przez władze samorządowe. W programie spotkania przewidziano również przegląd rozwiązań w zakresie stopnia decentralizacji zarządzania finansami w uniwersytetach.

Gospodarzem pierwszego w kadencji 2016–2020 posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Finansowej KRUP będzie Uniwersytet Zielonogórski.