Posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich

Logo RKRUA

Rektorzy uczelni z województwa śląskiego i opolskiego spotkają się w piątek 9 grudnia 2016 roku w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach podczas posiedzenia Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA). Spotkanie będzie okazją do omówienia aktualnych problemów szkolnictwa wyższego i nauki. Obradom przewodniczyć będzie JM Rektor ŚUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

Uniwersytet Śląski reprezentować będą: JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – wiceprzewodniczący RKRUA, prorektor ds. finansów i rozwoju dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski, który w trakcie posiedzenia omówi kwestię algorytmu podziału dotacji podstawowej dla uczelni publicznych oraz prof. dr hab. Wiesław Banyś – członek zarządu European University Association, rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016, który przybliży temat aktualnych problemów w szkolnictwie wyższym i nauce. Podczas spotkania poruszone zostaną również zagadnienia związane z kryteriami i trybem przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym oraz projektem śląskiej cyfrowej platformy medycznej.

Obrady otworzą wystąpienia wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi oraz prezydenta Katowic dr. Marcina Krupy.