Posiedzenie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

12 września 2013 r. odbędzie się posiedzenie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Uczestników spotkania gościć będzie Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Obradom przewodniczyć będzie przewodniczący KRASP, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie posiedzenia znajdzie się m.in. przedłożenie projektu nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym oraz ustawy o finansach publicznych, a także omówienie następujących kwestii: przygotowania do kongresu „Nauka a biznes”, program rozwoju szkolnictwa wyższego do roku 2020 – informacja o działaniach Fundacji Rektorów Polskich, zagraniczna promocja polskich uczelni – informacja o konferencji „Study in Poland”, inicjatywa UniMed, współpraca z Ameryką Łacińską, ewaluacja i parametryzacja jednostek naukowych, otwarty dostęp do zasobów naukowych i edukacyjnych oraz trendy w kształceniu.