Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich w Opolu

18.05.2016 - 16:26, aktualizacja 18.05.2016 - 16:26
Redakcja: admin

Od 20 do 21 maja 2016 roku w Opolu obradować będą członkowie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich (KRUŚ), zrzeszającej sześć uczelni: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Opawie i Uniwersytet Ostrawski. W posiedzeniu, którego gospodarzem będzie Uniwersytet Opolski, udział wezmą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką oraz prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek – rektor UŚ w latach 2002–2008.

Podczas posiedzenia przewodniczący KRUŚ JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marek Bojarski przedstawi plany działań na lata 2016–2020, omówione zostaną również projekty realizowane przez KRUŚ – „Encyklopedia Śląska” i „Atlas pogranicza polsko-czeskiego”. Podczas posiedzenia przedłożone zostaną także sprawozdania z prac Komitetu Doradczego KRUŚ oraz Międzynarodowego Centrum Studiów Śląskich (MCSŚ) – organu wykonawczego KRUŚ. Spotkanie będzie okazją do przeprowadzenia wyborów przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich.