Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich

W dniach 2-3 września 2011 r. w Katowicach odbędzie się posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich, którego gospodarzem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Obrady będą miały miejsce na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w konferencji udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek, rektor UŚ w latach 2002−2008, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ prof. dr hab. Halina Rusek oraz kierownik Zakładu Socjologii Rozwoju prof. zw. dr hab. Marek Szczepański.

Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. takie tematy, jak: wspólne studia i dyplomy z perspektywy Komisji Europejskiej i Programu Erasmus Mundus, wspólne studia i dyplomy polsko-czesko-słowackie z perspektywy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także rola kanclerzy w systemie zarządzania szkoły wyższej.