Posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich

14.03.2016 - 13:13, aktualizacja 14.03.2016 - 13:13
Redakcja: admin

Od 17 do 19 marca 2016 roku w Kielcach odbywać będzie się jedenaste w kadencji 2012–2016 plenarne posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Uczestnicy obrad rozważać będą kwestie związane z interdyscyplinarnością oraz nowoczesnymi formami kształcenia. Omówione zostaną również spawy dotyczące Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej i Forum Uniwersytetów Polskich. Gospodarzem spotkania będzie JM Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. dr hab. Jacek Semaniak, obradom przewodniczyć będzie prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak – JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przewodniczący KRUP. W posiedzeniu udział wezmą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W programie obrad przewidziano wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – sekretarza stanu prof. dr. hab. Aleksandra Bobko oraz podsekretarz stanu dr hab. Teresy Czerwińskiej. Pierwszego dnia uczestnicy obrad wezmą udział w uroczystym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa prof. dr. hab. Tomaszowi Schrammowi.