Plebiscyt najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego

Zakończyło się internetowe głosowanie w plebiscycie „Dziennika Zachodniego”, mające na celu wyłonienie pięćdziesięciu najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego. Do grona kandydatek, które wyróżnia działalność na rzecz regionu, talent, przedsiębiorczość, a także troska o sprawy społeczne, zakwalifikowały się przedstawicielki Uniwersytetu Śląskiego, w grupie osób nominowanych znalazło się również wiele absolwentek naszej uczelni.

W internetowym głosowaniu zwyciężyła Beata Drzazga, która uzyskała ponad 144 tysięcy głosów. Drugie miejsce zajęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik – absolwentka UŚ, kolejne laureatki to: Teresa Jonas, Gabriela Pudlo-Chojnacka, dr hab. n. med. Katarzyna Michalska-Małecka, dr prof. nadzw. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Sonia Draga, Krystyna Gołąbek, prof. Krystyna Olczyk oraz Teresa Mokrysz.

Kapituła plebiscytu, w skład której wchodzi prorektor Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny, dokona jeszcze wyboru dziesięciu własnych laureatek. Rozstrzygnięcie nastąpi  w drodze głosownia podczas posiedzenia kapituły, które odbędzie się 24 marca 2016 roku. Laureatki wybrane przez kapitułę zostaną ogłoszone podczas gali plebiscytu 8 kwietnia 2016 roku.