Port lotniczy miejscem świadczenia usług

Katowice
27.11.2014 - 27.11.2014

Katedra Publicznego Prawa Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym SA zarządzającym Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach organizują konferencję naukową pt. „Port lotniczy miejscem świadczenia usług”. Spotkanie, które odbędzie się 27 listopada 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji UŚ ma stanowić forum wymiany poglądów i spostrzeżeń na temat usług, dla których miejscem realizacji jest port lotniczy oraz na temat innych zagadnień związanych z problematyką portów lotniczych. Podczas konferencji zostaną omówione między innymi prawne aspekty prowadzenia działalności lotniskowej, a także problematyczne kwestie związane z funkcjonowaniem portów lotniczych.

Wśród prelegentów znajdują się naukowcy specjalizujący się w prawie lotniczym, w tym osoby rozpoznawane poza granicami naszego kraju (m.in. dr Anna Konert – prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie, wiceprezes Polskiego Klubu Lotniczego), reprezentanci branży lotniczej (m.in. Artur Tomasik – prezes GTL SA), branży ubezpieczeniowej oraz prawnicy zajmujący się na co dzień sprawami sektora lotniczego. Wśród gości przewidziani są m.in. radca prawny dr Piotr Kasprzyk – były wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a obecnie współwłaściciel Kancelarii Prawnej K&K specjalizującej się w prawie lotniczym, Sebastian Gościniarek – wiceprezes Polskiego Klubu Lotniczego oraz założyciel i partner w BBSG Baca Gościniarek i Wspólnicy Doradztwo Gospodarcze (doradztwo w sektorze lotniczym), przedstawiciele branży handlingowej, czyli obsługi naziemnej, a także pracownicy portu lotniczego. Podsumowaniem wydarzenia będzie publikacja pokonferencyjna.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są drogą elektroniczną – e-mail: kasia_jaworek@op.pl. Na wskazany adres można kierować pytania związane z konferencją. Informacje na temat rejestracji i opłaty konferencyjnej dostępne są na stronie Wydziału Prawa i Administracji UŚ: www.wpia.us.edu.pl.

Spotkanie patronatem objął Polski Klub Lotniczy. Patronat medialny sprawuje portal „Samoloty.pl”. Parterem konferencji są Fundacja IUS PUBLICUM oraz restauracja „W Międzyczasie – Coffee & Restaurant” w Tychach.