Porozumienie powołujące Akcelerator branży gier wideo

Zdjęcie: teczka na dokumenty

W poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie został podpisany list intencyjny dotyczący powołania Akceleratora branży gier wideo. Sygnatariuszami listu byli przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Powiatu Cieszyńskiego.

Jest to pierwszy regionalny etap powołania Akceleratora, mającego wspierać rozwój branży oraz edukację w zakresie tworzenia gier wideo. Partnerem merytorycznym projektu jest Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego, który posiada w swojej ofercie dydaktycznej kierunek studiów: projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Administracyjnie Akcelerator powiązany będzie z Powiatem Cieszyńskim, który zapewni niezbędną infrastrukturę, natomiast ARP, która postawiła sobie za cel rozwój tej innowacyjnej branży, zapewni wsparcie finansowe projektu.

Podjęta inicjatywa pomoże absolwentom kierunków związanych z tworzeniem gier w zakładaniu start up’ów oraz pozwoli przezwyciężyć pierwsze bariery związane z wejściem na rynek. Dodatkowo poprzez wsparcie samej edukacji działanie Akceleratora będzie szerzej oddziaływało na branżę gier wideo dzięki tworzeniu wykwalifikowanej kadry.

Podczas spotkania Uniwersytet Śląski reprezentowali: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor elekt, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prodziekan ds. studenckich i kształcenia Wydziału Artystycznego dr Remigiusz Kopoczek, dyrektor Gabinetu Rektora dr Magdalena Ochwat oraz dyrektor Centrum ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką mgr Dariusz Laska.

Zdjęcie sygnatariuszy listu intencyjnego fot. Agencja Rozwoju Przemysłu w Warszawie

„gazetaspoleczna.pl” - „Start the game – Akcelerator gier video” (18.04.2016).

„tvp3.tvp.pl” - „W Cieszynie powstanie akcelerator gier wideo” (18.04.2016).

„macronext.pl” - „Akcelerator gier wideo ma rozwinąć branżę i zachęcić do rozwijania się w kraju” (18.04.2016).

„kurier.pap.pl” - „Akcelerator gier: chcemy was zatrzymać w kraju” (18.04.2016).

„antyweb.pl” - „Akcelerator gier wideo ruszy w… Cieszynie” (18.04.2016).

„propertynews.pl” - „Nowy program wsparcia dla twórców... gier” (18.04.2016).

„wiadomosci.ox.pl” - „Cieszyn będzie stolicą polskich gier wideo? Powstał Akcelerator, który pomoże tworzyć gry” (19.04.2016).

„naukawpolsce.pap.pl” - „W Cieszynie powstanie akcelerator gier wideo” (19.04.2016).

„powiat.cieszyn.pl” - „W Cieszynie powstanie Akcelerator gier video” (19.04.2016).

„it.wnp.pl” - „ARP będzie wspierać start-upy na rynku gier wideo” (19.04.2016).

„forbes.pl” - „Pierwszy polski akcelerator gier wideo. Powstaną u nas kolejne hity?” (20.04.2016).

„mambiznes.pl” - „Masz pomysł na grę i chcesz na niej zarabiać?” (20.04.2016).

„pulsinwestycji.pl” - „ Cieszynie powstanie pierwszy w Polsce akcelerator gier wideo. Ma pomóc młodym polskim twórcom” (20.04.2016).

„biznes.onet.pl” - „Pierwszy w Polsce akcelerator gier wideo” (20.04.2016).

„manager24.pl” - „W Cieszynie powstanie pierwszy w Polsce akcelerator gier wideo” (20.04.2016).

„radio90.pl” - „Start the game – Akcelerator gier video” (20.04.2016).

„www.mr.gov.pl” - „Start the game - Akcelerator gier video” (19.04.2016).