Porozumienie o współpracy z Filharmonią Śląską im. H.M. Góreckiego w Katowicach

16 czerwca 2015 r. o godz. 12.30 w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa, podczas której podpisane zostanie porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Filharmonią Śląską. Dokument sygnować będą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz dyrektor Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego prof. Mirosław Jacek Błaszczyk. W spotkaniu udział weźmie również prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny

Współpraca będzie polegać m.in. na prowadzeniu wspólnych przedsięwzięć i projektów w zakresie edukacji muzycznej dzieci, młodzieży i studentów oraz wspólnych przedsięwzięć artystycznych. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego porozumienie realizować będą: Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, Wydział Matematyki Fizyki i Chemii, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Wydział Artystyczny, Wydział Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytet Śląski Dzieci oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego.

O inicjatywie napisali również:

„dziennikzachodni.pl” - „Umowa o współpracy między Uniwersytetem Śląskim i Filharmonia Śląską” (16.06.2015)

„onet.pl” - „Filharmonia Śląska i Uniwersytet Śląski zadbają o edukację muzyczną dzieci” (16.06.2015)

„naukawpolsce.pap.pl” - „Filharmonia Śląska i Uniwersytet Śląski zadbają o edukację muzyczną dzieci” (17.06.2015)

„radio.katowice.pl” - „Zadbają o edukację najmłodszych” (17.06.2015)