Porozumienie o współpracy z Centrum Medycznym „Hipokrates”

W czwartek 30 kwietnia 2015 r. o godzinie 9.00 w sali nr 29 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego podpisane zostanie porozumienie o współpracy pomiędzy uczelnią a Centrum Medycznym „Hipokrates” w Tychach. Porozumienie obejmować będzie współpracę dydaktyczną dla studentów kierunków inżynierii biomedycznej oraz informatyki, a także współpracę naukowo-badawczą i wdrożeniową.

Centrum Medyczne „Hipokrates” dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, terapeutycznym i rehabilitacyjnym oraz kadrą posiadającą duże doświadczenie kliniczne i wieloletnią praktykę. Placówka stara się inwestować zarówno w kadrę, wyposażenie i infrastrukturę, co pozwala diagnozować i leczyć pacjentów kompleksowo, bez względu na wiek.

Porozumienie o współpracy podpisze prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką, ze strony Centrum Medycznego „Hipokrates” dokument sygnować będzie dr Janusz Mierzwa.