facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek

Fragment plakatu promującego wydarzenie

Dzień Otwarty Notariatu to cykliczna akcja edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje dotyczące różnych obszarów prawa. Organizowana jest od 2010 roku i stanowi jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego.

Tegoroczna ósma edycja wydarzenia przebiega pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek”. 25 listopada 2017 roku w 21 miastach 200 notariuszy będzie udzielać informacji prawnych. W Katowicach konsultacje prowadzone będą w holu rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12) od godz. 10.00 do 16.00.

Rejenci wyjaśnią, w jaki sposób można przekazać majątek, korzystając m.in. z takich instytucji prawnych, jak: darowizna, renta czy dożywocie, jakie są konsekwencje każdego z tych wyborów i który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom. Nie są to jednak jedyne pytania, na jakie rejenci udzielą odpowiedzi, będzie można z nimi porozmawiać także na temat wszelkich innych czynności dokonywanych w kancelariach notarialnych.