Polskie zwyczaje wielkanocne dla międzynarodowej publiczności

16 marca 2016 roku o godz. 15.00 na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach odbędzie się coroczne spotkanie poświęcone polskim tradycjom i zwyczajom wielkanocnym organizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Spotkanie ma charakter otwarty, w sposób szczególny skierowane jest do studentów obcokrajowców naszego uniwersytetu.

Święta Wielkiej Nocy w Polsce obchodzone są w bardzo tradycyjny sposób, nierozerwalnie łączą się z nimi obrzędy i zwyczaje, które przedstawione zostaną w praktyczny sposób. Uczestników prelekcji czeka zatem nie tylko doskonała zabawa, ale i wspólne tworzenie koszyczka wielkanocnego, zdobienie jajek, wysyłanie kartek z życzeniami do najbliższych, degustacja wielkanocnych potraw, które Polacy jedzą na śniadanie wielkanocne, a także gry i zabawy o charakterze edukacyjnym. Spotkanie poprowadzi mgr Magdalena Knapik ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ.