Pokaz filmu pt. „Andriej Kurajew – mowa niezależna” na WRiTV

wnętrze Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego

15 maja 2018 roku na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego odbył się pokaz filmu pt. „Andriej Kurajew – mowa niezależna” w reżyserii Wiktora Tichomirowa. Uczestników spotkania przywitali dr Agnieszka Tambor z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Przemysław Grzywa z Regionalnej Izby Gospodarczej – inicjator wydarzenia. Wprowadzenie do filmu wygłosił Igor Egorov reprezentujący organizację Center for Entrepreneurship (Rosja). Dyskusję tłumaczyła Svietlana Rohacz – studentka II roku studiów magisterskich kierunku międzynarodowe studia polskie.

Pomysłodawcą zorganizowania projekcji w nowej siedzibie WRiTV, dzięki której została zainaugurowana działalność sali projekcyjnej dla szerszej publiczności, był prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski.

pokaz filmu Andriej Kurajew – mowa niezależna w reżyserii Wiktora Tichomirowa. Wprowadzenie  Igor Egorov. Obok tłumaczka Svietlana Rohacz           Przemysław Grzywa z Regionalnej Izby Gospodarczej – inicjator projekcji

Zebranych na pokazie filmu „Andriej Kurajew – mowa niezależna” przywitała dr Agnieszka Tambor