Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Podsumowanie projektu „Uniwersyteckiego programu tutoringowego dla Mickiewicza”

18.06.2018 - 09:26, aktualizacja 18.06.2018 - 09:26
Redakcja: admin

18 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczyste podsumowanie rozpoczętego w marcu tego roku „Uniwersyteckiego programu tutoringowego dla Mickiewicza”. W spotkaniu wezmą udział: prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, dr Magdalena Ochwat – pełnomocnik rektora ds. promocji i współpracy ze szkołami, Katarzyna Piotrowska – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach, uczniowie biorący udział w projekcie oraz ich tutorzy, pracownicy naukowi UŚ. Wydarzenie będzie okazją do podsumowań, uczniowie otrzymają certyfikaty zaświadczające o udziale w programie.

„Uniwersytecki program tutoringowy dla Mickiewicza” to pilotażowy, bezpłatny program edukacyjny Uniwersytetu Śląskiego skierowany do najlepszych uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach, które w roku 2018 znalazło się w pierwszej trójce najlepszych liceów ogólnokształcących w województwie śląskim (według rankingu „Perspektyw”). Przedsięwzięcie poszerza zakres zawiązanej 30 lipca 2008 r. współpracy między uczelnią a liceum, mającej na celu zapewnienie uczniom wyższej jakości kształcenia i umożliwienie im pełniejszego rozwoju, pogłębianie wiedzy oraz zainteresowań.          

Założeniem programu jest wspieranie talentów, współpraca z wyróżniającymi się licealistami zarówno na płaszczyźnie naukowej, artystycznej, jak i społecznej oraz kształcącymi ich pedagogami. Współpraca oparta została na tutoringu, czyli indywidualnej pracy tutora oraz podopiecznego. Jest to szczególnie skuteczne metoda w procesie rozwijania potencjału uczniów oraz podczas motywowania ich do dalszej samodzielnej pracy. W ramach programu oprócz indywidualnych spotkań z tutorem licealista mógł uczestniczyć w zajęciach wraz ze studentami oraz seminariach przedmiotowych pod okiem wykwalifikowanego pracownika Uniwersytetu Śląskiego.

 

return to top