Podsumowanie koncertu charytatywnego „Kapela serc”

30 maja 2012 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury Katowic im. Krystyny Bochenek odbył się koncert charytatywny pt. „Kapela serc”. Tegoroczna edycja, której inicjatorkami były Barbara Uracz i Małgorzata Chołuj, została zorganizowana na rzecz dzieci Zespołu Szkół Nr 6 mieszczącego się przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. W koncercie udział wziął Studencki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Śląskiego „Katowice”, członkowie Klubu Rotary Katowice i Klubu Soroptymist International „Silesia” Katowice. Nad uroczystością patronat honorowy objął prezydent Katowic Piotr Uszok. Za zebrane podczas koncertu fundusze udało się kupić siedem laptopów, które zostały wyposażone w licencjonowane oprogramowanie oraz otrzymały wydłużoną gwarancję.

Oficjalna uroczystość przekazania sprzętu chorym dzieciom odbędzie się 25 czerwca 2012 r. o godz. 10.00 w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. Weźmie w niej udział JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Na uroczystość zostali zaproszeni również m.in.: przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice, prezydenci Klubu Rotary Katowice Artur Mazurkiewicz i Bogdan Eliasz, prezydent Klubu Soroptimist International Katowice „Silesia” Bożena Czekańska-Mirek, radny UM Katowice Józef Zawadzki oraz prezes stowarzyszenia „Szansa dla Każdego” Krzysztof Śnioszek.

Koncert charytatywny „Kapela serc” organizuje prezydium Stowarzyszenia Polskiej Sekcji CIOFF w Warszawie i Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.