facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Podsumowanie IV edycji akcji „Uniwersytet Pomaga”

Od 21 listopada do 10 grudnia 2014 r. trwała czwarta edycja akcji „Uniwersytet Pomaga”. Zbiórka darów i datków pieniężnych na rzecz bezpańskich zwierząt prowadzona była na wydziałach i w jednostkach dydaktycznych Uniwersytetu Śląskiego, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, Wydawnictwie UŚ, III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach, IV LO im. gen. S. Maczka w Katowicach, I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie, II LO im. E. Plater w Sosnowcu, I Społecznym Gimnazjum im. S. Konarskiego w Katowicach, Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach i Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości sp. z o.o.

Akcja zakończyła się 12 grudnia 2014 r. konferencją „Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt” przygotowaną przez Koło Naukowe Praw Zwierząt UŚ, w trakcie której Klub Gaja zorganizował happening pt. „Dizajn z Karpiem”.

Komitet na rzecz przeprowadzenia zbiórki w ramach akcji „Uniwersytet Pomaga” z siedzibą w Katowicach przy ulicy Bankowej 12, działając na podstawie decyzji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2014/1447/KS z dnia 14.11.2014 r., podczas zbiórki publicznej pozyskał kwotę 3533,08 zł. Zebrano także 508,4 kg karmy suchej, 228 opakowań karmy mokrej, 114 opakowań produktów sypkich, 503 szt. artykułów tekstylnych i 67 szt. akcesoriów. Zebrane dary zostały przekazane na rzecz:

Organizatorami IV edycji akcji „Uniwersytet Pomaga” byli Uniwersytet Śląski oraz Koło Naukowe Praw Zwierząt. Wydarzenie objął patronatem honorowym JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.