facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Podsumowanie drugiej edycji akcji „Uniwersytet pomaga – zbiórka na rzecz zwierząt”

Od 8 do 21 grudnia 2012 roku trwała druga edycja akcji „Uniwersytet pomaga – zbiórka na rzecz zwierząt”. W tym czasie na terenie wydziałów i jednostek uczelni oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej przeprowadzona została zbiórka darów i środków pieniężnych na rzecz zwierząt przebywających w schroniskach w Katowicach, Sosnowcu, Tychach i Pszczynie. Pieniądze i dary zbierały także licea Uniwersytetu Śląskiego: III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach, IV LO im. gen. S. Maczka w Katowicach, a także klasy Uniwersytetu Śląskiego prowadzone przez III LO im. S. Batorego w Chorzowie i II LO im. E. Plater w Sosnowcu.

Społeczność akademicka i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wykazali się wielkim sercem i zaangażowaniem. Kwota, którą udało się w tym roku zebrać wynosi 6759 zł 15 gr. Zebrano także ponad tonę darów: suchej karmy, puszek karmy mokrej, ryżu, makaronu oraz dużo koców i pościeli. Dzięki hojności darczyńców akcja przyniosła lepsze rezultaty niż w roku ubiegłym, a najwięcej darów i środków pieniężnych zebrał Wydział Prawa i Administracji UŚ oraz III LO im. Adama Mickiewicza  Katowicach.

Honorowym patronatem akcję objęli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Katowic Piotr Uszok, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski i burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

zdjecie

dyplom

O wydarzeniu napisał serwis „tvs.pl” w artykule pt. „Studenci z UŚ ustanowili kolejny rekord!”. (21.01.2013)

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Studenci zebrali ponad tonę jedzenia dla psów ze schronisk”. (19.01.2013).