facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Podsumowanie akcji „Uniwersytet pomaga – zbiórka na rzecz zwierząt”

Od 1 do 15 grudnia 2011 r. trwała akcja charytatywna Uniwersytetu Śląskiego na rzecz bezdomnych zwierząt. Studenci, pracownicy i przyjaciele UŚ czynnie włączyli się do zbiórki, wrzucając pieniądze do ustawionych przy wejściach do wszystkich wydziałów puszek. Społeczność akademicka wykazała się wielkim sercem i zaangażowaniem. Kwota, którą udało się uzyskać, wynosi 5788,01 zł, z czego 3388,44 zł otrzyma sosnowieckie Stowarzyszenie „Nadzieja na Dom”, natomiast pozostała część zgromadzonych środków zostanie przekazana na rzecz schroniska w Katowicach.

Otrzymane wsparcie finansowe pozwoli na zakup bud oraz urządzenie izolatki i pomieszczenia do kwarantanny w szpitalu dla kotów. W ciągu dwóch tygodni zebrano także 600 kg suchej karmy, 150 puszek karmy mokrej, 100 kg ryżu, kolejne 100 kg makaronu oraz 120 worków wypełnionych kocami i pościelą.

Jak mówi dr Agnieszka Bielska-Brodziak z Wydziału Prawa i Administracji UŚ – inicjatorka zakończonej akcji – planowane są już kolejne działania na rzecz potrzebujących, w tym zbiórka na rzecz wychowanków Świetlicy „Gniazdo” oraz akcja promująca adopcję bezdomnych zwierząt.

Szczegółowe informacje na temat akcji: „Uniwersytet pomaga – zbiórka na rzecz zwierząt”.

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Akcja "Uniwersytet Pomaga" dobiegła końca” (16.12.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „Wprost24.pl” w artykule pt. „Zebrali tonę jedzenia. Dla psów i kotów ”. (19.12.2011).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Studenci sfinansują nowe budy i koci szpitalik ”. (19.12.2011).

Zbiórka dla zwierząt w schroniskach w Polskim Radio Katowice (19.12.2011)