Podpisanie umowy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu Spółka Akcyjna

25 stycznia 2013 r. o godz. 12.00 w sali 29 budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego zostanie podpisane porozumienie dotyczące współpracy między uczelnią a Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu Spółka Akcyjna. Wiodącym kierunkiem realizacji porozumienia będą prace naukowo-badawcze i wdrożeniowe, m.in. w zakresie wykorzystania technologii informatycznych w zarządzaniu zasobami wodnymi. Partnerzy planują wspólne przygotowanie wniosku w ramach 7. Programu Ramowego w programie „Objective  ICT-2013.6.3 ICT for water resources management”.

Umowę sygnować będą: ze strony Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – prezes zarządu Magdalena Pochwalska oraz wiceprezes zarządu Andrzej Majewski, natomiast ze strony Uniwersytetu Śląskiego – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.